Верховна Рада України в другому читанні прийняла проект закону № 5587 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності". Загалом законопроект підтримали 276 депутатів.

Таким чином, для об'єктів будівництва І-ІІ категорій складності, які споруджуються на територіях зі складними умовами, проведення обов'язкової експертизи з питань міцності, надійності та довговічності скасовано.

Також законопроектом скасовуються вимоги щодо необхідності отримання вихідних даних і технічних умов від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Документ встановлює порядок подання державної статистичної звітності щодо прийняття в експлуатацію завершених об'єктів органами державного архітектурно-будівельного контролю за формою і в строки, передбачені звітно-статистичною документацією, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Крім того, законопроект визначає замовника, як особу, що є власником або користувачем земельної ділянки, права на яку зареєстровані відповідно до діючого законодавства, та має намір забудувати, і/або є власником або користувачем об'єкта нерухомості, щодо якого має намір виконувати будівельні роботи з капремонту, реставрації чи реконструкції в межах геометричних розмірів фундаменту існуючого об'єкта нерухомості.