Питання забудови Києва сьогодні обговорили в Мінрегіоні під час зустрічі з учасниками громадської акції. Громадські діячі підготували пропозиції щодо шляхів вирішення найбільш гострих проблем забудови міста та передали їх до Мінрегіону.

Мінрегіон розділяє позицію громадськості щодо окремих рішень місцевих органів влади  про будівництво ти чи інших об’єктів, які нерідко ухвалюються безвідповідально. Такі рішення мають публічно обговорюватись з громадськістю і прийматись  прозоро. Це стосується і виділення земельних ділянок під забудову, визначення цільового та функціонального призначення таких земельних ділянок,  і розміщення МАФів, і ухвалення генпланів населених пунктів. Не зважаючи на належність порушених питань до повноважень до місцевих органів влади, Мінрегіон готовий спільно з громадськістю сприяти втіленню конструктивних пропозицій у законодавчій площині.

Також були надані роз’яснення з такого питання як недопущення відхилення від вимог державних будівельних норм. Позиція Мінрегіону співпадає з вимогами громадян: дотримання будівельних норм та стандартів це обов’язок як місцевих органів влади, проектантів, так і забудовників. Такі разові відхилення носять технічний характер та стосуються можливості застосування певних проектних рішень для окремих конструктивних елементів будівель і споруд, або об’єкту в цілому, не порушують основних вимог до будівель і споруд у частині безпеки експлуатації. Вони жодним чином не стосуються визначення місця розташування об’єкта. Питання визначення місця розташування об’єкта та його відповідності містобудівній документації на місцевому рівні належать до повноважень органів місцевого самоврядування.

Представникам громадськості було надано інформацію щодо ситуації навколо житлового комплексу «Приозерний» по вул. Здолбунівській, 13 у м. Києві: «Сьогодні відбулась фінансова децентралізація. Повноваження та ресурси, в тому числі і фінансові передані на місця. Місцеві бюджети, особливо міст, мають кошти на розвиток інфраструктурних проектів та будівництво. Відтак, у міста Києва є можливість і законодавчі повноваження вирішити фінансові питання, пов’язані із будівництвом ЖК «Приозерний», або самостійно ж виступити з ініціативою та пропозиціями щодо шляхів вирішення проблеми цього комплексу».

за матеріалами http://www.minregion.gov.ua/