Суд зобов'язав директора приватного товариства, який зловживаючи своїми повноваженнями, значно завищив вартість адміністративної будівлі управління Київського річкового порту, відшкодувати державі майже 37 млн гривень збитків, передає УНН з посиланням на прес-службу прокуратури Києва.

Так, у травні 2011 року у зв’язку з будівництвом Подільського мостового переходу через р. Дніпро у столиці, з метою визначення ринкової вартості нерухомого майна для відшкодування збитків, між директором приватної структури та комунальним підприємством було укладено договір на проведення незалежної експертної оцінки вартості двоповерхової адміністративної будівлі управління Київського річкового порту загальною площею 1721,9 м², розташованої на вул. Верхній Вал.

За висновками оцінювача вартість будівлі становила понад 78 млн гривень (без ПДВ). На підставі чого комунальне підприємство у повному обсязі перерахувало кошти на рахунки ПАТ “Київський річковий порт”.

Проте з’ясувалось, що під час проведення незалежної оцінки в порушення вимог ЗУ “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” службовець невірно застосував методичні підходи, методи та оціночні процедури, що призвело до тяжких наслідків.

Так, за висновком комісійної судової оціночно-будівельної експертизи вартість об’єкту складає понад 32 млн гривень (з урахуванням ПДВ). Як результат, комунальному товариству було завдано майже 37 млн гривень збитків.

Святошинський райсуд столиці визнав чоловіка винним за ч. 3 ст. 365-2 ККУ та засудив до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з наданням публічних послуг строком на три роки. Крім того, суд зобов’язав оцінювача сплатити до державного бюджету майже 37 млн гривень збитків, які були завдані державі внаслідок службової недбалості посадовця.

за матеріалами http://www.unn.com.ua/