Про новації, передбачені цим документом, нашому виданню розповів голова міжфракційного депутатського об`єднання “Тернопільщина” у Верховній Раді Роман Заставний.

Закон №4733 – ще один елемент децентралізації влади в Україні, – зазначив Роман Заставний. – Він передбачає відміну категорії складності об’єкту будівництва, натомість прийняття категорії відповідальності. Саме від певної категорії складності об`єкта будівництва залежало, яким чином розробляти проектну документацію, чи підлягатиме вона експертизі, яка дозвільна процедура і порядок введення об’єкта в експлуатацію.

За словами депутата, для охочих інвестувати в «квадратні метри» Тернополя це однозначно сприятлива зміна: за останні роки було багато випадків, коли будівництво у місті визнавалося самовільними, контролюючі органи зупиняли проведення будівельних робіт, відтак інвестори несли суттєві збитки. Оновлений закон дає можливість контролювати будівництво багатоповерхівок і вчасно попереджати виникнення самовільних будівництв.

Процедура, пропонована законом №4733, буде покращувати умови для малих і середніх підприємців, невеликих будівельних компаній. Раніше можна було зводити будинки не вище двох поверхів площею до 300 кв. м. Відповідно ж до нового закону, з наступного дня після подання повідомлення вже можна буде будувати приватні, малоквартирні будинки, адміністративні будівлі для малого, середнього бізнесу, а також житлові будинки до 4 поверхів площею понад 300 кв. м.

Новий закон встановлює чіткі правила гри в будівельних роботах, тому в цілому для будівельної галузі України цей документ матиме позитивний ефект, – прокоментував важливість закону №4733 Роман Заставний.