Першого серпня в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) з’являться три масштабних оновлення, які торкнуться проєктних організацій, органів присвоєння адрес і технічних інвентаризаторів.

Йдеться про цифровізацію будівельних послуг. Перед оновленням функціоналу будуть проведені онлайн-навчання, а також оновлені інструкції користувачів.

«Єдина державна електронна система у сфері будівництва — масштабна частина реформи у містобудівній галузі. Кожного дня ми працюємо над розширенням функціоналу системи. Зокрема, незабаром через ЄДЕССБ можна буде завантажувати проєктну документацію об’єктів будівництва та вносити дані про технічну інвентаризацію. Це ще один крок до діджиталізації процесів у сфері містобудування», — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко.

Так, серед серпневих оновлень у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва заплановані:

1. Проєктна документація по всіх об’єктах будівництва буде завантажуватись в ЄДЕССБ.

У тому числі відомості про координати поворотних точок меж контурів об’єктів будівництва, їх висотності; відомості щодо розрахунку класу наслідків (відповідальності), відомості таблиць техніко-економічних показників об’єктів будівництва.

Навчання для працівників проєктних організацій по роботі з ЄДЕССБ відбудеться 28 липня, о 14.00. Переглянути запис можна буде за посиланням.

2. Відомості про проведену технічну інвентаризацію буде обов’язковим вносити в ЄДЕССБ.

Навчання для технічних інвентаризаторів по роботі з ЄДЕССБ відбудеться 29 липня, о 14.00. Переглянути запис можна буде за посиланням.

3. Присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна буде здійснюватись через ЄДЕССБ.
Навчання для представників органів присвоєння адрес по роботі з ЄДЕССБ відбудеться 30 липня, о 14.00. Переглянути запис можна буде за посиланням.

Детальніша інформація про ці та наступні оновлення ЄДЕССБ буде розміщуватись на сайті Системи (https://e-construction.gov.ua/novini) та сторінці «Будівництво в Дії». Слідкуйте за анонсами.

Реалізація оновлення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відбувається у межах співпраці з Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки USAID/UK Aid проєкту «TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив новий Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна.Посилання на сайт Мінрегіону